Categories
SBM FFestival

Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością

Przy wsparciu adidas Originals połączyliśmy siły z Fundacją Polska Bez Barier, która na co dzień promuje zmiany włączające osoby z niepełnosprawnościami w główny nurt życia społecznego i kulturalnego. Chcemy, żeby SBM FFestival był imprezą dostępną dla wszystkich, dlatego razem z  Fundacją wprowadzamy szereg ułatwień, które pozwolą osobom z niepełnosprawnościami na świetną zabawę.

Do sprzedaży trafiły bilety N przeznaczone dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osób z jakimkolwiek stopniem niepełnosprawności, które poruszają się na wózku. Bilet N uprawnia do skorzystania z szeregu przygotowanych przez nas we współpracy z marką adidas Originals rozwiązań: priorytetowego wejścia na teren imprezy, platformy przy scenie, utwardzonych ciągów komunikacyjnych, audiodeskrypcji koncertów, a także wsparcia wolontariuszy. 

SBM FFestival to impreza towarzyska, dlatego bilet osoby z niepełnosprawnością uprawnia do wstępu także osobę wspierającą – jedną na cały czas trwania imprezy. Przy wejściu na teren festiwalu należy okazać dokument poświadczający uprawnienia do skorzystania z biletu N, czyli orzeczenie Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość. 

Bilety dla osób z niepełnosprawnościami są dostępne w następujących rodzajach: karnetu, karnetu premium oraz biletów jednodniowych na piątek lub sobotę. Wszystkie bilety, bez względu na rodzaj, uprawniają do wstępu także pierwszego dnia festiwalu, tj. w czwartek 25 sierpnia. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *