Categories
Winiary Bookings

Blind Channel wydają “Exit Emotions”

“Exit Emotions”, czyli najnowszy album fińskiej ekipy Blind Channel, ukazał się wraz z początkiem marca nakładem wytwórni Century Media. Jak przebiegały prace nad nim i jakie są dalsze plany zespołu dwa tygodnie po jego premierze? 

Niespełna 3 lata po zajęciu szóstego miejsca z kawałkiem “Dark Side” podczas Konkursu Piosenki Eurowizji oraz półtora roku po wydaniu “Lifestyles of the Sick & Dangerous” Finowie z Blind Channel podzielili się z fanami może nie tak długo, ale na pewno mocno wyczekiwanym krążkiem. W międzyczasie grupa intensywnie koncertowała w Stanach oraz Europie i to właśnie w trasie narodził się zarówno jego tytuł, jak i większość pomysłów od strony kompozycyjnej.  

W pewnym sensie zrozumieliśmy, że nasze życie będzie wyglądało właśnie w ten sposób – oparte w większości na koncertowaniu i że musimy komponować, by to robić. Jest to nasz pierwszy album, który zrobiliśmy tak funkcjonując” – mówił niedawno w udzielonym dla Kerrang! wywiadzie wokalista Niko Moilanen. Natomiast basista Olli Matela wspomina: “Pamiętam jak siedzieliśmy w górnym pomieszczeniu naszego busa, to było gdzieś przy jakimś magazynie, w którym odbywał się rave. Niko nagle się przebudził i zdyszany powiedział nam, że wpadł na tytuł następnego krążka. Wszyscy zgodnie uznaliśmy, że to świetny pomysł i poniekąd odpowiada atmosferze tego klubu – mrocznej, lekko industrialnej i w pewien sposób przerażającej.”

BLIND CHANNEL – DEADZONE

Utwory na “Exit Emotions” powstawały również w Berlinie, Londynie i Los Angeles. Formacja pod kątem produkcyjnym współpracowała przy nim z Johnnym Andrewsem (Ice Nine Kills, Three Days Grace, Motionless in White, Halestorm), a swój wkład mieli również m.in. Dan Lancaster, RØRY, From Ashes To New czy Jason Aalon Butler z Fever 333. Zdecydowana większość materiału zarejestrowano w helsińskim JXJ Studios pod okiem Joonasa Parkkonena, a miksami zajął się Zakk Cervini, który w przeszłości kooperował z takimi zespołami jak Limp Bizkit, Blink-182, Machine Gun Kelly czy Good Charlotte. 

Bez wahania można powiedzieć, że w swoim kraju Blind Channel są już gwiazdami. Świadczy o tym podbicie przez “Exit Emotions” fińskiego notowania z najlepiej sprzedającymi się albumami (wyprzedzili w nim m.in. najnowszy album wokalisty Iron Maiden, Bruce’a Dickinsona), ale też tysiące fanów na spotkaniach z zespołem. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu mieszanka nu metalu z rapem czy nawet popem w wykonaniu zespołu jest na tyle przebojowa, że śmiało można traktować go jako następny po HIM, Nightwish czy Children of Bodom towar eksportowy rodem z Finlandii. 

BLIND CHANNEL – WHERE’S THE EXIT

Nie będzie dla Was zaskoczeniem, jeśli napiszemy, że grupa nie zwalnia tempa, prawda? W drugiej połowie zeszłego roku zagrali trasy po Stanach u boku The Hu oraz Lacuna Coil, a już 21 marca rozpoczną swoją ponad miesięczną serię koncertów w Europie. Ciekawi, żeby zobaczyć Finów w akcji? Nie ma problemu! Do wyboru macie Wrocław, Warszawę oraz Gdańsk i na każdy z tych kwietniowych koncertów gorąco zapraszamy!


BLIND CHANNEL + GHØSTKID, Rock Band From Hell / 18.04.2024 / Wrocław, Zaklęte Rewiry

BLIND CHANNEL + GHØSTKID, Rock Band From Hell / 19.04.2024 / Warszawa, Proxima

BLIND CHANNEL + GHØSTKID, Rock Band From Hell / 20.04.2024 / Gdańsk, Parlament 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *